ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Myer’s Cocktail

Vitamin ve mineral kaynağı doğal doping: Myers kokteyli

Günlük hayatın yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken aslında ne kadar yorulduğumuzu fark edemiyoruz. Üstelik tüm bu koşturmacaya rağmen daima zinde kalmaya çalışıyoruz. Bedenimiz alarm vermeye başlamadan önce bağışıklık sistemimizi güçlendirebilmemiz için ona ihtiyacı olan vitamin ve mineral takviyesini sağlamamız gerekiyor. Peki vücudumuzun enerji seviyesini nasıl artırabiliriz? İşte bu noktada Myers kokteyli imdadımıza yetişiyor. Myers kokteyli stres ve baskı altında çalışan, medikal tedavilerine destek arayan veya aldıkları vitamin takviyesinden bütünüyle faydalanamayan kişiler için etkin bir tedavi yöntemi.

Myers kokteyli terapisi nedir?

1970’li yıllarda Dr. John Myers öncülüğünde geliştirilen Myers kokteyli en basit tanımıyla intravenöz (damar içi) vitamin terapisi. Kronik yorgunluk, migren, kas spazmı, astım, mevsimsel alerjiler, fibromiyalji (yumuşak doku romatizması), anjin ve depresyon gibi bir dizi rahatsızlığın tedavisinde kullanılıyor. İçeriğinde C vitamini, kalsiyum, magnezyum, vitamin B kompleksi (B5, B6 ve B12) ve iz mineralleri bulunan Myers kokteyli, damar yoluyla doğrudan kan dolaşımına enjekte edildiğinden, ağız yoluyla alınan vitamin takviyesine oranla çok daha etkili. Genel sağlık fonksiyonlarını iyileştirerek yaşam kalitesini artırmak isteyenlerin tercih ettiği Myers kokteyli barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde; kasların ve sinirlerin normal çalışmasını, gıdaların enerjiye dönüştürülmesini ve metabolizmanın korunmasını sağlıyor. Özellikle magnezyum tansiyona çok iyi geliyor; kronik kas ve eklem ağrıları çekenler için hayat kurtarıcı bir etki yaratıyor.

Myers kokteyli terapisi nasıl yapılır?

Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik uygun dozlarda hazırlanan Myers kokteylinde çeşitli vitamin ve mineraller direkt olarak damar içine aktarılıyor. Bu yöntemin temel avantajı, sindirim sistemini devre dışı bırakması. Böylece besin ögeleri etkinliğini yitirmeden ve sindirim tarafından kesintiye uğratılmadan doğruca kana karışarak hücrelere dağılıyor. Bu konuda yapılan araştırmalar; oral yolla alınan besin takviyelerinin %10 ila %25’inin emildiğini, vücuda damar yoluyla verilen vitamin veya minerallerin ise neredeyse %100’ünün hemen kana karışarak hücrelere ulaştığını kanıtlıyor. Her hafta dört seans şeklinde uygulanması öngörülen Myers kokteyli terapisinde tek seans, infüzyon (aktarım) hızına bağlı olarak yaklaşık bir saat içinde tamamlanıyor. Genellikle dördüncü seanstan itibaren enerji seviyesinde ciddi bir artış olduğu görülüyor. Myers kokteyli terapisi 4 hafta art arda uygulandıktan ve olumlu sonuçlar gözlenmeye başlandıktan sonra idame tedavisi olarak ihtiyaca göre ayda bir kez tekrarlanabiliyor. Myers kokteylinden hızlı sonuç almak isteyen hastalara sağlık durumları göz önünde bulundurularak gün aşırı peş peşe uygulama yapılabiliyor ve tedavi 8 gün içinde sonlandırılabiliyor.

Myers kokteyli terapisinin faydaları nelerdir?

Klinik çalışmalar, Myers kokteyli terapisinden düzenli aralıklarla yararlanan kişilerin şikayetlerinde önemli seviyede azalma görüldüğünü ortaya koyuyor. Temelinde enerji ve bağışıklıkla ilişkilendirilse de faydaları saymakla bitmiyor. Myers kokteyli terapisi;

 •  Bağışıklık sistemini güçlendiriyor,
 •  Uykusuzluk ve kronik yorgunlukla mücadele ediyor,
 •  Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı savaşıyor,
 •  Sindirim sorunlarını çözüyor,
 •  Temel vitamin ve minerallerin kandaki konsantrasyonunu artırıyor,
 •  Astım, sinüzit ve migren gibi rahatsızlıkları önlüyor,
 •  Fibromiyalji semptomlarının hafifletilmesini sağlıyor,
 •  Akut veya kronik kas spazmlarını azaltıyor,
 •  Zihinsel odağı geliştiriyor ve vücuda zindelik katıyor,
 •  Anksiyete ve depresyon semptomlarını iyileştiriyor,
 •  Kardiyovasküler hastalıkların tedavisini destekliyor,
 •  Hormonal dengesizlikleri düzenliyor,
 •  Kemik sağlığını güçlendiriyor,
 •  Kronik kalp yetmezliğinin önlenmesine yardımcı oluyor,
 •  Felçli hastalarda tedavi ve rehabilitasyona katkıda bulunuyor.

Myers kokteyl terapisi kimlere uygulanır?

Vücuda ihtiyaç duyduğu enerji ve dayanıklılığı geri kazandırmak için titizlikle formüle edilen Myers kokteyli herkese uygulanabiliyor. Seansların sıklığı ve uygulama dozu kişinin tıbbi durumuna istinaden yapılan değerlendirmeler sonucunda belirleniyor.İLETİŞİM FORMU

  Adres
  Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

  Yol Tarifi Alın
  X
  Özel Dr. Terziler Polikliniği
  Müşteri Temsilcisi
  Özel Dr. Terziler Polikliniği
  Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
  Form Gönderin
  Biz sizi arayalım
  Whatsapp için tıklayınnız
  +90 534 799 12 32
  Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
  ÜCRETSİZ
  DANIŞMA