ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Ozon Tedavisi

Metabolizmayı temizlemek, yenilemek ve güçlendirmek için: Ozon terapi

Her insan uzun, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak ister. Sağlık ise böylesi bir hayat yaşamanın olmazsa olmazı, ön koşuludur. Bu nedenle yaşımız ilerledikçe, gelecekte hayat kalitemizin iyi olması için daha çok çabalıyor; daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeye, bağışıklığımızı güçlü tutmaya ve dinç olmaya özen gösteriyoruz. Bu süreçte hastalıklardan korunmaya çalışmak kadar sağlığımızın sürekliliğini sağlamamız da büyük önem taşıyor. Bağışıklık sistemimizin vücudumuzda oluşan zararlı oksidanlara karşı mücadele edememesi hem fiziki hem de mental anlamda yıpratıcı olabiliyor ancak çözümsüz değiliz. Neredeyse 100 yıllık geçmişiyle tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak sıklıkla tercih edilen ozon terapi; genç, dinamik ve sağlıklı bir yaşama sahip olmanın anahtarı niteliğinde. Bu nedenle pek çok insan ozon terapi nedir ve ozon terapi nasıl yapılır sorularının cevabını merak ediyor. Ozon terapi temelde oksijenin saf, duru bir şekilde, en doğal haliyle insan vücuduna verilmesi ve böylelikle hücrelere daha çok oksijen gitmesi prensibine dayanıyor. Metabolizmayı hızlandıran ozon terapi sayesinde dokuların yaşlanması yavaşlıyor, bağışıklık sistemi güçleniyor, metabolizma hızlanıyor, kilo alma problemi hemen hemen ortadan kalkıyor. Bir anti-aging yöntemi olarak sıklıkla tercih edilen ozon terapi sayesinde bağışıklık sisteminde problem olanlar, alerjik rahatsızlıklar yaşayanlar ve yaşlanma hızını yavaşlatmak isteyenler şifa, gençlik ve güç kazanıyor.

Ozon terapi nedir?

Ozon terapi koruyucu hekimlik uygulamalarının başında gelen ve bağışıklığı güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı koruyan bir tamamlayıcı ve yenileyici bir tedavi yöntemi. Atmosferdeki üç oksijen atomunun birleşimiyle oluşan bir gaz olan ozon, bağışıklık sistemini uyararak bakteri, virüs ve mantar gibi mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü zayıflatıyor. Romatizmal hastalıklardan dolaşım bozukluklarına, kanserden diyabete kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan ozon terapide, doku ve hücrelerin oksijeni en etkili biçimde alması amaçlanıyor. Ozon gazı ayrıca antibakteriyel ve antioksidan özelliği olduğundan suların arıtılmasında ve tıbbi cihazların sterilizasyonunda da kullanılıyor.

Ozon terapi nasıl yapılır?

Güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan ozon terapi uygulamasında öncelikle hastaya ve hastalığın seyrine özgü tıbbi değerlendirmeler yapılıyor. Ardından vücuttan belli oranda kan alınarak ozonla karıştırılıyor ve damar yoluyla vücuda geri veriliyor. Ozon kanla buluştuğunda, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan spesifik maddelerle reaksiyona giriyor. Böylelikle kandaki oksijen miktarını artırıp dolaşımı düzenleyerek dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor. Uzman hekimlerce gerçekleştirilmesi gereken ozon terapide tek seans 15-20 dakika sürüyor; kişi uygulama sonrası günlük hayatına rahatlıkla devam edebiliyor. Kan dolaşımını destekleyen ve vücuttaki oksijen kapasitesini artıran ozon terapinin etkisi 3. seanstan itibaren kendini göstermeye başlasa da bu süre; kişinin genel durumu, yaşı ve varsa sağlık problemlerinin türüne göre değişebiliyor. Hedeflenen sonuçlara ulaşılabilmesi için her yıl, haftada iki kez olmak üzere 10 seanslık kür şeklinde uygulanması öneriliyor.

Ozon terapinin faydaları nelerdir?

Vücudun tüm hücresel fonksiyonlarını destekleyen ve sağlık yönünden hiçbir yan etkisi bulunmayan ozon terapinin faydaları:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı direnç sağlar.
 • Bakteri, mantar ve virüs gibi mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar.
 • Vücudun oksijen kapasitesini artırır.
 • Kas ve eklem ağrılarını azaltır.
 • Hızla büyüyen kanser hücrelerinin çoğalıp yayılmasını engeller.
 • Antioksidan niteliği güçlü olduğundan cildin detoks üretici özelliğini artırır.
 • Şeker hastalarında görülen diyabetik ayak yaralarının tedavisinde destekleyicidir.
 • Karaciğer yağlanmasının önüne geçer.
 • Dokulardaki oksijen seviyesini artırarak cilde canlılık verir.
 • Kan ve lenf sistemini temizler.
 • Kalp fonksiyonlarını düzenler ve ani kalp krizi riskini düşürür.
 • Otoimmün hastalıkları engeller.
 • Egzama ve sedef hastalığının tedavisinde etkindir.
 • Metabolizmayı hızlandırdığından zayıflamaya yardımcı olur.
 • Kadınlarda hormonal dengeyi düzenler.
 • 40 yaş üstü erkeklerde görülen cinsel performans sorunlarına çözüm sağlar.

Ozon terapi kimler için uygundur?

Ozon terapiden; lösemi hastaları, hipertiroidi olanlar, son 6 ay içinde kalp krizi geçirenler ve ileri derecede kansızlığı olanlar dışında herkes yararlanabiliyor. Mutlaka steril koşullarda ve deneyimli bir doktor gözetiminde uygulanması gereken ozon terapide uygun doz ve seans sayısı, kişiye ve rahatsızlıklarına bağlı olarak yapılan laboratuvar analizleriyle planlanıyor.İLETİŞİM FORMU

  Adres
  Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

  Yol Tarifi Alın
  X
  Özel Dr. Terziler Polikliniği
  Müşteri Temsilcisi
  Özel Dr. Terziler Polikliniği
  Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
  Form Gönderin
  Biz sizi arayalım
  Whatsapp için tıklayınnız
  +90 534 799 12 32
  Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
  ÜCRETSİZ
  DANIŞMA