ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Acell

ACell saç tedavisi nedir?

Dış görünüşü büyük oranda etkileyen saç; kişinin psikolojisinde, başkalarıyla olan ilişkilerinde hatta kariyer başarısında belirleyici rol oynar. Aynı zamanda kültürel özellikler ve sosyal statüye dair bazı ipuçlarını da barındıran saçlar ne kadar sağlıklı ve gür ise çekicilik düzeyi de o denli artar. Buna karşılık özellikle ilerleyen yaş, stres, düzensiz beslenme, genetik yapı ve kronik sağlık sorunları gibi faktörler zamanla saçın hacmini kaybetmesine, seyrelerek dökülmesine yol açabilir.

Halk arasında “saç aşısı” şeklinde de anılan ve tek seferde en yüksek iyileşmeyi sağlayan ACell ile günümüzde tıbbın farklı alanlarında başarıyla uygulanan Plazma tekniğinin birleşiminden meydana gelen ACell  ise tüm bu sorunlara etkili ve kalıcı bir çözüm sunuyor. Modelleme yöntemiyle kök hücrenin yeniden doku üretmesini sağlayan ACell ; ekstraselüler matriks, ilaç, plasma, vitamin ve minerallerin kombinasyonundan oluşuyor. Doku üretimini hızlandıran bir madde olan ekstraselüler matriks ile hücreler arasında bağlantı kuruluyor. ACell saç tedavisi ile aktifleşerek canlanan kök hücreler çevrede bulunan sağlam dokuyu taklit ediyor. Bu sayede mevcut saçlar, etrafını saran sağlıklı kökleri takip ederek çoğalıyor. Hem yeni kökler oluşuyor hem de önceden var olanlar güçleniyor.

Tedavi edici özelliğiyle öne çıkan bu özel yöntemden saç ekiminden önce veya saç ekimi işlemi sırasında destekleyici olarak da yararlanılabiliyor. Sadece tek seansta sonuç alınabilen ACell saç tedavisi, yoğun çalışma temposu nedeniyle uzun seanslara zaman ayıramayanlar için de son derece ideal. Alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan bu özel yöntemle kişi acısız ve konforlu bir şekilde sağlıklı, parlak, canlı ve güçlü saçlara kavuşabiliyor.

ACell saç tedavisi nasıl uygulanır?

ACell saç tedavisinde, Amerika’dan ithal edilen ve içeriğinde bulunan vitamin, mineral ve ilaçlarla “magic powder” olarak da adlandırılan ACell tozuyla, kişinin kendi kanından üretilen zengin plazma bir araya getiriliyor. Bu sayede “kişiye özel bir saç aşısı” elde ediliyor. Lokal anesteziyle ortalama 1 saat içinde tamamlanan tedavide önceden hazırlanan serum, “microneedle” adı verilen bir cihaz yardımıyla saç derisine aktarılıyor. Saç köklerinin ve kanalların (foliküllerin) hedeflendiği işlem sırasında büyüme faktörlerinin ve aktif olmayan kök hücrelerin aktivasyonu sağlanıyor.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylanan ACell saç tedavisinin ardından kökler güçleniyor, saçlara daha dolgun ve gür bir görünüm kazandırılıyor. Ayrıca dökülme yavaşlatılabiliyor veya tamamen önüne geçilebiliyor.

ACell saç tedavisinde hedeflenen sonuçlar ne zaman alınır?

ACell  saç tedavisi 4. aydan itibaren etkisini göstermeye başlıyor. Zamanla saç kalitesi artıyor, güçlenme ve parlaklık sağlanıyor. 1. yılın sonunda ise hedeflenen sonuçlara ulaşılabiliyor.

ACell  saç tedavisinde tek uygulama yeterli mi?

Tedavinin sonuçları saç ve cilt yapısına bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Gerekirse 1. yılın ardından destekleyici seans uygulanabiliyor.İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="376" title="Contact Form"]
Adres
Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

Yol Tarifi Alın
X
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Müşteri Temsilcisi
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
Form Gönderin
Biz sizi arayalım
Whatsapp için tıklayınnız
+90 534 799 12 32
Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
ÜCRETSİZ
DANIŞMA