ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Hair Nail Cocktail

İçten dışa canlandırıcı etki: Hair nail coctail

Konu imaj ve estetik olunca başrolde kuşkusuz saçlar yer alıyor. Yaşımız kaç olursa olsun kendimizi tamamlanmış hissetmek için her zaman ipeksi, canlı ve güçlü saçlara sahip olmak istiyoruz. Hava kirliliği, düzensiz beslenme ve mevsim geçişleri gibi etmenlerin yanı sıra saç dökülmesine karşı kullandığımız saç bakım ürünleri, şampuanlar, maskeler ve hatta tarak seçimimiz dahi saç sağlığımızı etkiliyor. Öte yandan saçlarımıza gösterdiğimiz özenin aynısını tırnaklarımıza da göstermemiz gerekiyor. Çünkü yiyeceklerden aldığımız vitamin ve minerallerden saçlarımız kadar tırnaklarımız da besleniyor. Özellikle B vitamini eksikliği, tırnakların incelmesine ve en ufak bir darbede kırılmasına neden oluyor. Yoğun hayat temposu içerisinde bazen yemek yemeye bile fırsat bulamazken hem saç hem de tırnak bakımına ayrı ayrı nasıl zaman ayıracağınızı düşünüyor olabilirsiniz. İşte bu noktada imdadımıza bizi tüm bu uğraşlardan tek seferde kurtaracak, güçlü etkiler yaratan “hair nail coctail” uygulaması yetişiyor.

Hair nail coctail nedir?

Hair nail coctail, adından da anlaşılacağı üzere saç ve tırnaklarda doping etkisi yaratacak doğal vitaminlerle formüle edilen özel bir karışım. İçeriğinde yoğun miktarda bulunan çinko ve B vitamini kompleksleri (B1, B2, B5, B6, B7, B9, B12) sayesinde; saç köklerinin beslenerek güçlenmesini ve tırnakların daha pürüzsüz ve kuvvetli olmasını sağlıyor. Ayrıca yapılan araştırmalar vücuttaki tüm enzimatik tepkimelerde aktif rol oynayan çinkonun cilt yaşlanmasını, saç dökülmelerini ve tırnak kırılmalarını önemli ölçüde azalttığını kanıtlar nitelikte. Son dönemdeki en popüler tedavi protokollerinden biri haline gelen hair nail cocktail aynı zamanda saç ekiminden sonra destekleyici tedavi olarak da uygulanabiliyor.

Hair nail coctail nasıl uygulanır?

Saç dökülmesine karşı kalıcı çözümler sunan hair nail coctail uygulamasında öncelikle saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit gibi doğal bileşenlerden bir karışım hazırlanıyor. Kişiye özel olarak hazırlanan karışım, dermapen ve dermaroller gibi mikro iğneleme cihazları aracılığıyla saç derisinin 2-3 mm altına enjekte ediliyor. Çinko, folik asit ve biyotinin ön planda olduğu etken maddeler saç hücresini uyararak kan dolaşımının hızlanmasına ve sç foliküllerinin canlanmasına yardımcı oluyor. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte bir hair nail coctail seansı yaklaşık 10 ila 30 dakika sürüyor. İlk uygulama 1 ay süresince haftada 2 kez, 3 ay haftada bir kez yaptırılabiliyor. Zayıf ve matlaşmış saçlarla, incelmiş ve onarıma ihtiyaç duyan tırnakları yeniden yapılandıran hair nail serumun herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Tedavi sonrası saç sağlığının devamlılığı için ayda 1 kez koruma seanslarına devam edilmesi öneriliyor.

Hair nail coctail uygulamasının faydaları nelerdir?

Saça sağlıklı bir görünüm kazandıran ve güçlenmesini destekleyen hair nail coctail uygulamasının faydaları ise saymakla bitmeyecek kadar fazla:

  • Saç dökülmesini azaltır ve durdurur.
  • Saçlarda kırık oluşumunu ve uç kısımlardaki yıpranmaları azaltır.
  • Saçın kalitesini ve canlılığını destekler.
  • Saç derisinin nem dengesini düzenler.
  • Beyazlayan saç pigmentini onarır; dolayısıyla saçların beyazlamasını yavaşlatır ve engeller.
  • Saç ekimi sonrasında, ekilen köklerin sağlıklı ve güçlü bir şekilde tutunmasını sağlar.
  • Plasma ve saç mezoterapisi gibi medikal uygulamalarla kombine edildiğinde tedavilerin başarısını destekler.

Hair nail coctail uygulamasını kimler yaptırabilir?

Günümüzün gözde medikal uygulamalarından ve tamamlayıcı tedavilerinden olan hair nail coctail, gerek saç gerekse tırnak bakımına özen gösteren ve saç dökülmesine karşı mücadele eden herkese uygulanabiliyor.İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="376" title="Contact Form"]
Adres
Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

Yol Tarifi Alın
X
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Müşteri Temsilcisi
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
Form Gönderin
Biz sizi arayalım
Whatsapp için tıklayınnız
+90 534 799 12 32
Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
ÜCRETSİZ
DANIŞMA