ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Saç, tıpkı cilt gibi kişilerin dış görünümleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve hem fiziksel hem sosyolojik hem de psikolojik açıdan hayli önem taşır. Aynı zamanda toplum içinde kişinin kendini iyi hissetmesinin bir ifadesi olup yaşam kalitesini doğrudan etkiler. Genetik yatkınlığın yanı sıra bazı spesifik nedenler saç dökülmesine yol açsa da tek etken bunlar değildir. İleri yaş, beslenme, hormonal durumlar, kronik rahatsızlıklar ve stres gibi faktörler de saç kaybının yaşanmasına neden olabilir. İşte Safir FUE saç ekimi günümüzde hemen herkesin yaşadığı saç kaybı problemine ilişkin devrim niteliği taşıyan en etkili ve kalıcı çözümlerden biridir. FUE tekniğindeki kanal açma aşamasının çelik slit’lerle değil, dünyanın en pahalı taşlarından biri olan safir cevherinden üretilen özel cerrahi kalemlerle gerçekleştirilmesine dayanan yöntem uzun yıllardır Türkiye’de konforlu, güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanmakta; yüz güldüren sonuçlar vermektedir. Dünyanın en çok tercih edilen saç ekimi uygulaması olan Safir FUE saç ekimi tekniği sayesinde saç kaybı yaşayan herkes kısa zamanda sağlıklı, gür ve güçlü saçlara sahip olabilir.

Safir FUE saç ekiminde hasta konforunu artırmak ve tümüyle acısız, ağrısız, bir saç ekimi için lokal anesteziden önce hastaya sedasyon (ağrı kesici ve rahatlatıcı ilaç) uygulanıyor. Sedasyon sayesinde kişi tatlı bir şekerleme yaparken anne saçı sıklığında ve doğallığında saçlara sahip oluyor. Safir FUE saç ekiminden en verimli sonuçların alınabilmesi için uygulama sırasında saçlı bölgeye, yurt dışından ithal edilen ve içeriğinde bulunan vitamin, mineral ve ilaçlar nedeniyle “magic powder” olarak da adlandırılan ACell tozuyla hazırlanan serum, “microneedle” adı verilen bir cihaz yardımıyla saç derisine aktarılıyor. “Saç aşısı” olarak da adlandırılan bu karışım sayesinde ekilen kökler ekildiği kanala güçlü bir şekilde tutunurken donör bölgede de hızlı bir iyileşme ve toparlanma sağlanıyor.

 

Safir FUE saç ekimi nedir?

Safir FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu), günümüzde yaygın olarak kullanılan saç ekimi tekniklerinin başında gelen ve oldukça doğal görünümlü sonuçlar sağlayan bir uygulama. Safir FUE uygulamasını diğer tekniklerden ayıran en önemli özellik, saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılması sırasında değerli bir taş olan safir uçlu özel cerrahi kalemlerin kullanılması.

Safir FUE saç ekimi nasıl uygulanır?

Safir FUE saç ekimi uygulamasında, saç kökleri donör bölgeden alınmadan ve saç ekimi işlemi için mikro kanallar açılmadan önce kişinin yüz, saç ve baş yapısı ekimi yapacak doktor tarafından detaylı olarak değerlendiriliyor. Yapılan milimetrik ölçümler sonucunda saç çizgisi belirleniyor. Ekilen saçların kişinin kendi saçı kadar doğal durması açısından saç çizgisinin doğru belirlenmesi oldukça önemli. Konsültasyondan sonra kişi tıraş ediliyor. Ardından kişiye, anestezi hekimi tarafından analjezik (ağrı kesici) ve sedatif (rahatlatıcı) ilaç kombinasyonu veriliyor. Etkisini hızlıca gösteren ilaç sayesinde kişi sakinleşip rahatlıyor; hafif bir uyku haline geçiyor. Sedasyonun yatıştırıcı etkisi kişinin stres yaşamamasını, lokal anestezi sürecini bile hissetmemesini sağlıyor. Kişi hiçbir ağrı veya acı hissetmeden lokal anestezi işlemi tamamlanıyor. Yarı uyku hali yaklaşık 10 dakika sürüyor. Lokal anestezinin ardından ACell, saçlı deriye “microneedle” adı verilen bir cihaz ile enjekte ediliyor. Saç köklerinin ve kanalların (foliküllerin) canlanıp güçlenmesinin hedeflendiği işlem sonrasında saç ekimi uygulamasının ilk adımına geçiliyor. İlk olarak mikro motor ve mikro punch’lar yardımıyla saç kökleri (greft’ler) ense bölgesinden (donör bölge) FUE tekniği ile tek tek alınıyor. Toplanan greft’ler kalınlıklarına göre tekli, ikili ve üçlü olmak üzere gruplandırılıyor. Saçlar uzadığında asimetrik bir görünüm oluşmaması adına eşit aralıklarla toplanan saç kökleri ekim bölgesine, safir uçlu medikal kalemle V şeklinde açılan kanallara (mikro kesilere) dikkatlice, tıpkı bir mücevher ustası titizliğinde tek tek ekiliyor. Kanalların açılma süreci; saç köklerinin açısı, çıkış yönü ve yoğunluğunu belirlediğinden saç ekiminin başarılı olmasındaki en önemli faktör olarak kabul ediliyor. Safir FUE saç ekiminde kullanılan antimikrobiyal, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar sayesinde daha fazla kanal açılarak köklerin birbirine daha yakın ekilmesi sağlanıyor. Metal uçlara kıyasla daha ince ve keskin olan safir uçlar, travma ve doku hasarı riskini azaltırken kabuk oluşumunu da önlemeye yardımcı oluyor. Gerek alınan başarılı sonuçlar gerekse kaliteli iyileşme süreci nedeniyle diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilen Safir FUE saç ekimi, kişinin durumu göz önünde bulundurularak ortalama 6 ila 8 saat içinde ve genellikle tek bir seansta tamamlanıyor.

 

Safir FUE saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Saç ekiminde başarılı sonuçların elde edilmesinde uygulama sonrası süreç de oldukça önemli. Saç ekimi operasyonundan sonraki ilk gün saçların (başın) kesinlikle suyla temas etmemesi gerekiyor. Mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması, çok zorunlu ise mutlaka terletmeyen şapkalar kullanılması öneriliyor. İlk yıkama saç ekimini uygulayan uzman ekip tarafından 24 ila 48 saat sonrasında gerçekleştiriliyor. Saç ekiminde uygulama sonrası sonuçların istenen düzeyde olabilmesi için darbeden ya da elle temastan kaçınılması, ağır egzersizlerden uzak durulması; sauna, hamam ve yüzme gibi aktivitelerin ertelenmesi konusunda hastaların titiz davranması bekleniyor.

Saç ekimi yaptıran kişilerin en çok merak ettiği konu kuşkusuz sonuçların ne kadar sürede kendini göstereceği oluyor. Ekilen ve kanallara tutunan kökler 6 ay içinde çıkmaya başlıyor ve saçlar 1 sene içinde nihai görünümüne kavuşuyor. Saçlar uzadıkça kökler güçleniyor ve saç telleri kalınlaşıyor.

Safir FUE saç ekimini kimler yaptırabilir?

Safir FUE saç ekimi donör bölgede yeterli miktarda saç köküne sahip tüm kadın ve erkeklere rahatlıkla uygulanabiliyor. Şakaklarda açılma, alın çizgisinin geriye gitmesi ve homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmesi sorunları yaşayanlar için olduğu kadar mevcut saçlarının önemli bir kısmını kaybetmiş olanlar için de kalıcı çözümler sunuyor. Safir FUE tekniği için uygun aday olunup olunmadığı, uzman doktor tarafından yapılan kapsamlı muayene ve değerlendirmeler sonucunda belirleniyor.

 İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="376" title="Contact Form"]
Adres
Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

Yol Tarifi Alın
X
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Müşteri Temsilcisi
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
Form Gönderin
Biz sizi arayalım
Whatsapp için tıklayınnız
+90 534 799 12 32
Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
ÜCRETSİZ
DANIŞMA