ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Saç Lazeri

Saç Lazeri

Saçlar hem kadınlar hem de erkekler için estetiğin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Sağlıklı, gür ve canlı saçlara sahip olmak hem görsel hem de psikolojik açıdan oldukça önemlidir. Gür ve sağlıklı saçlar aynı zamanda özgüvenli, genç ve çekici görünmekle de doğrudan ilişkilidir. Ancak ne yazık ki genetik miras, hormonal dengesizlikler, fiziksel ve duygusal travmalar gibi nedenlerin yanı sıra çağımızın getirdiği sağlıksız yaşam koşulları, yetersiz beslenme ve stres gibi faktörler de saç kaybına yol açabiliyor. Tüm bu nedenlerle saçlı derideki kılcal damarlar kapanabiliyor; beslenemeyen saç telleri önce incelip güçsüzleşiyor, ardından tümüyle dökülüyor ve saç kökü uykuya geçiyor. İncelme, seyrelme ve belirli bölgelerde tamamen açılma şeklinde kendini gösteren saç dökülmesi kişinin imajını, dış görünümüyle ilgili algılarını, duygu ve davranışlarını büyük oranda etkiliyor. Bugün saç kaybı yaşayan birçok kişinin hayatını değiştiren ve başarıyla uygulanan saç lazeri; kılcal damarların canlanmasını, köklerin uyanmasını, böylelikle saçsız alanların yeniden gür ve sağlıklı saçlara kavuşmasını sağlıyor. Günümüzde tıbbın pek çok alanında yüz güldüren sonuçlar veren lazer yöntemi, saç tedavilerinde de etkili sonuçlar veriyor. Saç lazeri incelmiş saçları kalınlaştırıp gelişimini destekleyerek dökülmeye karşı kalıcı çözüm arayan bireyler için de umut ışığı oluyor.

Saç lazeri nedir?

Saç lazeri nedir ve saç kaybına nasıl bir fayda sağlar sorusu şöyle yanıtlanabilir: Saç lazeri, zayıflamış olan saç köklerini uyarıp kan dolaşımını hızlandırarak saç tellerini güçlendirmeye ve saç dökülmesini önlemeye olanak sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. Güvenli, acısız ve sağlıklı bir uygulama olan saç lazer tedavisi dökülmeyi önemli ölçüde azaltıp mevcut saçların güçlenmesini sağlar.

Saç lazeri nasıl uygulanır?

Saç derisindeki oksidatif stresi baskılayarak saç kökünün bulunduğu hücrenin daha hızlı yenilenmesini destekleyen saç lazeri tedavisinde, içeriğinde düşük oranda diot ışınları bulunan yeni nesil cihazlar kullanılıyor. İlk olarak uzman bir dermatolog tarafından kişinin saç yapısı inceleniyor; dökülme derecesine yönelik konsültasyon ve saç analizi yapılıyor. Ardından seans sayısı ve sıklığına karar veriliyor. Başlangıçta canlılığını yitiren saçların bulunduğu alanlar hedef alınarak dermapen’le küçük kanallar açılıyor ve saçların beslenip güçlenerek çoğalmasını sağlayan bir serum uygulanıyor. Daha sonra lazer cihazıyla zayıflık ve seyreklik görülen noktalara atış yapılıyor. Lazer ışınları, bu bölgeleri tamamen tarayarak saç foliküllerine (köklerine) ulaşıyor. Böylece zayıflamış tüylerin kök hücrelerini uyararak güçlenmesine ve kalınlaşmasına yardımcı oluyor. Hem uygulama sırasında hem de uygulama sonrasında kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Saç köklerine giden oksijenin artmasını sağlayan lazer ışınları, saçlı deriye hiçbir zarar vermiyor. Seanslar ortalama 20 dakika sürüyor ve ilk aşamada haftada iki veya kişiye göre üç kez uygulanabiliyor. Toplam 2 ila 4 ay içinde tedavi süreci tamamlanıyor. Hedeflenen sonuçlara ulaşılması için tedavinin en az 6 ay boyunca uygulanması tavsiye ediliyor. Saç lazeri tek başına uygulanabildiği gibi mezoterapi ve Plasma yöntemleriyle de kombine edilip etkinliği artırılabiliyor. En sık kullanıldığı alanların başında ise saç ekimi geliyor. Saç lazeriyle saç ekiminden kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor.

Saç lazerinde sonuçlar ne zaman görülmeye başlar?

Saç lazeri tedavisinin sonuçları uygulama yapılan bölgedeki mevcut saç durumuna, foliküllerin potansiyeline, kişinin saç yapısına ve elbette genetik yapısına göre değişkenlik gösteriyor. İlk uygulamadan itibaren kısa bir süre içinde saç tellerinde güçlenme ve belirgin seviyede hacim artışı gözlemleniyor.

Saç lazeri kimler için uygundur?

Saç lazeri tedavisi belli bir yaş sınırı olmaksızın saç dökülmesi, incelme ve seyrelme problemi yaşayan kadın-erkek herkes ideal bir uygulama. Bilimsel olarak saptanmış herhangi bir yan etkisi bulunmayan saç lazeri günümüzde güvenle tercih edilen saç tedavileri arasında yer alıyor.İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="376" title="Contact Form"]
Adres
Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

Yol Tarifi Alın
X
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Müşteri Temsilcisi
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
Form Gönderin
Biz sizi arayalım
Whatsapp için tıklayınnız
+90 534 799 12 32
Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
ÜCRETSİZ
DANIŞMA