ozeldrterzilerpoliklinigi.com

Growth Factor

Growth Factor (Büyüme Faktörü)

Saçlar imajımızın ayrılmaz parçası, estetik görünümün olmazsa olmazı; en önemli aksesuarımız. Bu nedenle her insan sağlıklı, gür ve dolgun saçlara sahip olmak ister. Ancak pek çok kişi yaş aldıkça saçları, tırnakları ve cildi incelir; gücünü ve canlılığını kaybeder. Çeşitli nedenlerle saç kaybı yaşamaya başlar. Çoğunlukla genetiğin rol oynadığı saç dökülmesi problemi; hormonal değişimler, kronik rahatsızlıklar, ilaç kullanımı ve sistemik hastalıklara bağlı olarak gelişebildiği gibi modern hayatın getirdiği sağlıksız beslenme ve yaşam koşullarıyla da tetiklenebilir. Kişinin yaşam kalitesini etkileyen endişe ve stres de saç dökülmesini hızlandırabilir. Tüm bu saydığımız nedenlerle saçlar güçsüz, cılız, mat bir görünüm alabilir. Gerek kadın gerekse erkek pek çok kişi, hayatının bir döneminde saç dökülmesinin bedensel, zihinsel ve ruhsal etkilerini güçlü biçimde hisseder. Ancak günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde saç dökülmesini kontrol altına almak, saç tellerini güçlendirmek ve saçları gürleştirmek mümkün.  İşte etkili ve yüz güldüren saç tedavilerinden olan growth factor de bunlardan biri. Saçların güçlenerek büyümesini teşvik etmek için güvenle uygulanan growth factor, saç dökülmesi sorununun üstesinden gelmeyi başarıyor. Özellikle 15-45 yaş aralığındaki kişiler için çok uygun bir tedavi yöntemi olan growth factor tedavisi ile saç dökülmesi ve zayıf saçlar kader olmaktan çıkıyor. İnsanlar günümüzün en çok tercih edilen saç tedavilerinden olan plasma ve saç lazeri gibi tedavilerle kombine bir şekilde de uygulanabilen growth factor sayesinde hep hayal ettikleri gibi canlı, gür, sağlıklı ve dolgun görünen saçlara kavuşuyor.

Growth factor nedir?

Growth factor (büyüme faktörü), saç tedavileri alanında etkisi klinik çalışmalarla ispatlanmış; saçların büyümesini, güçlenmesini ve sağlıklı şekilde uzamasını sağlayan bir mezoterapi yöntemi. Uygulama; içeriğinde saç derisinin ve tellerinin ihtiyacı olan vitamin, protein, aminoasit, mineral ve onarıcı bileşenler bulunan bir serumun saç diplerine mikro iğnelerle enjekte edilmesiyle gerçekleştiriliyor. Growth factor özünde doğrudan bir saç ekimi uygulaması değil, saçların dökülmesini durdurmak ve mevcut saç tellerinin güçlenmesini sağlamak amacıyla uygulanan destekleyici bir tedavi. Ayrıca saç ekimi işleminden en yüksek performansın alınabilmesi için tamamlayıcı tedavi olarak da uygulanıyor.

Growth factor nasıl uygulanır?

Growth factor, deneyimli hekimler tarafından skin-stamp ile saç derisinin üzerinde mikro kanallar açılarak friksiyon şeklinde yani ovma hareketiyle saç diplerine enjekte ediliyor. Lokal anesteziye ihtiyaç duyulmuyor ve uygulama esnasında da herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmiyor. Haftada bir defa 10 seans şeklinde uygulanan growth factor tedavisi yaklaşık 2,5 ay gibi bir sürede tamamlanıyor. Her bir seans ortalama 15-20 dakika sürüyor. Protein açısından hayli zengin olan growth factor, adından da anlaşıldığı gibi büyüme etkisi yaratarak saç derisi ve saç köklerini besleyip tüy haline gelmiş saçların toparlanıp güçlenmesini sağlıyor.

Growth factor tedavisinde ne zaman sonuç alınır?

Growth factor tedavisinin sonuçları kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor olsa da genelde 3 veya 4. seans sonrasında saçlarda belirgin bir güçlenme ve toparlanma, saç dökülmesinde gözle görülür bir azalma görülüyor. Saç dökülmesinin azalması, saçların güçlenerek uzaması ve canlılık kazanması ancak son seanstan sonra kendini güçlü bir biçimde gösteriyor. Tedaviden alınacak verimin oranı; kişinin saç yapısı, yaşı, cinsiyeti, saç dökülme yoğunluğu ve günlük yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak değişebiliyor.

Growth factor uygulamasını kimler yaptırabilir?

Saç ekimine ihtiyaç duyacak kadar saç kaybı yaşamayan, buna karşın zayıflayan saç tellerinin yeniden güçlenmesini isteyen ve saçlarının cansız ve mat görünümünden rahatsızlık duyan herkes growth factor uygulamasını yaptırabiliyor. Ayrıca daha önce saç ekimi yaptırmış olan kişiler de bu destekleyici tedavi yardımıyla daha güçlü ve daha canlı saçlara kavuşuyor.İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="376" title="Contact Form"]
Adres
Akat Mh. Ebulula Mardin Cd. Park Maya Sit. F-2B Blok No:20/1 Beşiktaş İstanbul

Yol Tarifi Alın
X
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Müşteri Temsilcisi
Özel Dr. Terziler Polikliniği
Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ? 00:00
Form Gönderin
Biz sizi arayalım
Whatsapp için tıklayınnız
+90 534 799 12 32
Müşteri temsilcilerimiz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.
ÜCRETSİZ
DANIŞMA